תביעות נזיקיות ומיצוי זכויות

“גלית לובצקי – משרד עריכת דין” מטפל בתביעות נזיקין ועתירות לבג”צ הקשורות בהפרת זכויות אדם, זכויות נשים (וזכויות מגדריות בכלל) וזכויות אזרחיות מתוך תפיסת עולם חברתית-פמיניסטית.

המשרד מייצג נפגעי עבירה בהליכי מיצוי זכויות במישור האזרחי והציבורי על רקע ולאחר סיום ההליכים הפליליים. בין השאר – ייצוג משפחות של קורבנות עבירות רצח והמתה בתביעות נזיקיות ובעתירות לבג”צ, תביעות פיצוי בעקבות תקיפות מיניות פיזיות כמו גם בעקבות פרסום סרטונים אינטימיים והפצתם, ותביעות לצווי הסרה של פרסומים פוגעניים שונים.

עו”ד גלית לובצקי מייצגת גם בתביעות נגד רשויות המדינה בגין נזקים שנגרמו בשל רשלנות בטיפול בפרט ובכיבוד זכויותיו ובשל פיקוח לקוי על שירותים מופרטים. “מעבר למטרה העיקרית של השגת פיצוי ותרופה לריפוי הנזק, תביעות כאלה הן חלק ממגמה משפטית שמטרתה לשפר את פעילות הרשויות ככלי משלים למשפט המינהלי המסורתי, ולצדו”, אומרת עו”ד לובצקי. “מהלכים כאלה הם תשובה מתבקשת למדיניות ההפרטה של ממשלות ישראל בעשורים האחרונים: אם המדינה הופכת את הפרטי לציבורי – גם ההתמודדות מולה עוברת מהמישור ה(משפט)ציבורי, אל המישור ה(משפט)פרטי. אם המדינה מפריטה את שירותיה ומעבירה את השימוש בכוח לידיים פרטיות, גם המאבק בכך יעבור לידיים פרטיות; אם הרשויות מנסות “לחסוך” כסף באמצעות הפרטה ומיקור חוץ, חובתן לגלם ולקחת בחשבון גם את עלות הנזקים העלולים להגרם כתוצאה מכך”.

%d7%a0%d7%96%d7%99%d7%a7%d7%99%d7%9f המשרד ייצג ומייצג גם מבקשי מעמד בישראל, פליטים ומבקשי מקלט בהליכים אזרחיים מול רשויות המדינה שפעלו ברשלנות; ייצג ומייצג בתביעות בגין פרסום לשון הרע ופגיעה בפרטיות וכן בהתגוננות מפני תביעות כאלה; בתביעות בגין אפליה, פגיעה בחופש הביטוי וההפגנה ושאר עוולות חוקתיות וכן בתביעות על רקע שימוש פסול בכלי יריה.

לייעוץ בנושא עתירות לבג”צ, תביעות נזיקיות ותביעות נגררות, מענה למכתבי התראה וכיוצא בכך – צרו קשר עם המשרד.