תביעות נזיקיות ורגולציה אזרחית

“גלית לובצקי – משרד עריכת דין” מטפל בתביעות נזיקין הקשורות בהפרת זכויות אדם, זכויות נשים (וזכויות מגדריות בכלל) וזכויות אזרחיות מתוך תפיסת עולם חברתית-פמיניסטית.

המשרד מתמקד בתביעות על רקע הליכים פליליים ובתביעות נגד רשויות המדינה בגין נזקים שנגרמו בשל רשלנות בטיפול בפרט ובכיבוד זכויותיו ובשל פיקוח לקוי על שירותים מופרטים. “מעבר למטרה העיקרית של השגת פיצוי ותרופה לריפוי הנזק, תביעות כאלה הן חלק ממגמה משפטית שמטרתה לשפר את פעילות הרשויות ככלי משלים למשפט המינהלי המסורתי, ולצדו”, אומרת עו”ד לובצקי. “מהלכים כאלה הם תשובה מתבקשת למדיניות ההפרטה של ממשלות ישראל בעשורים האחרונים: אם המדינה הופכת את הפרטי לציבורי – גם ההתמודדות מולה עוברת מהמישור ה(משפט)ציבורי, אל המישור ה(משפט)פרטי. אם המדינה מפריטה את שירותיה ומעבירה את השימוש בכוח לידיים פרטיות, גם המאבק בכך יעבור לידיים פרטיות; אם הרשויות מנסות “לחסוך” כסף באמצעות הפרטה ומיקור חוץ, חובתן לגלם ולקחת בחשבון גם את עלות הנזקים העלולים להגרם כתוצאה מכך”.

%d7%a0%d7%96%d7%99%d7%a7%d7%99%d7%9fכמו כן, עו”ד גלית לובצקי ייצגה ומייצגת מבקשי מעמד בישראל, פליטים ומבקשי מקלט בתביעות בגין הפרת זכויותיהם, נפגעי ונפגעות עבירות מין לאחר הרשעת התוקף, ארגוני זכויות וכן משפחות של קורבנות עבירות רצח והמתה מטעם הלשכה לסיוע משפטי. בנוסף לכל האמור ניתן לפנות לייעוץ וייצוג גם בתביעות לשון הרע ופגיעה בפרטיות (תובעים ונתבעים כאחד), תביעות בגין אפליה, פגיעה בחופש הביטוי וההפגנה ושאר עוולות חוקתיות וכן תביעות על רקע שימוש פסול בכלי יריה.